Zapraszamy na wystawę

„Zbliżenie na SZKŁO”- wystawa Związku Artystów Szkła w ramach European Glass Festiwal 2019

Związek Artystów Szkła powstał 2008 roku z inicjatywy młody twórców szkła we Wrocławiu. Stowarzyszenie po ponad 10 latach, reaktywuje swoje działania, z tej okazji powstał pomysł na zbiorową wystawę: „Zbliżenie na SZKŁO”.

Wystawa „Zbliżenie na SZKŁO”:
Pod Ciśnieniem (2 piętro), Wrocław, ul. Sudecka 96
Wernisaż: 19.10.2019 (sobota) o godz. 18:00 – w ramach European Glass Festiwal 2019
Wystawa czynna od 20.10 do 30.10.2019 w godzinach 15:00 – 19:00.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wystawa będzie podzielona na dwa główne działy: szkło artystyczne i użytkowe. Będzie to swoisty przegląd współczesnych trendów, jak i jak postrzeganie szkła przez nowe pokolenie artystów, nie bojących się eksperymentować w technikach i możliwościach materiału. Wychodząc ponad instalacje, zmieniając stare w nowe, szukając granic wytrzymałości, kreując i zwodząc oczy. Dopełnieniem tej wybuchowej mieszanki jest spokojniejsza część obiektów funkcjonalnych, które również zaskoczą formą i możliwościami. Realizacje szklane, tkane niczym gałęzie rośliny w ogniu, promieniujące neony, magiczne kryształy, samurajskie miecze, chwile zamknięte w pejzażach czy dmuchane w pocie czoła obiekty w hucie szkła. Niebezpiecznie ostre instalacje! Szkło do kwadratu, że aż w głowie się nie mieści! Odniesienia znajdziecie również w fotografii i muzyce!

Celem wydarzenia jest promocja młodych talentów Szkła w dziedzinie sztuki wizualnych jak i projektowania. Prezentacja w formie wystawy, indywidualnych jednostek artystycznych z jednym wspólnym tematem: „Zbliżenie na SZKŁO”. Do tego tematu zostali zaproszeni także ktwórcy z innych dziedzin: Sebastian Janicki skomponował dedykowaną oprawę muzyczną do wydarzenia. Tytułowym ZBLIŻENIEM są fotografie w obiektywie wrocławskiej artystki Joanny Kamili Kwiecień, które tworzą wspólny mianownik prezentowanych szkieł, tak licznej grupy do której należą: Maria Bednarczyk, Joanna Bujak, Klaudia Dobek, Natalia Dzidowska, Katarzyna Gemborys, Natalia Komorowska, Aleksandra Kujawska, Jakub Kwarciński, Julia Lashina, Petra Molnárová, Kamila Mróz, Joanna Muzyka, Jagoda Nowak-Bieganowska, Katarína Pozorová, Max Reroń, Adam Włodarczyk.

Głównym partnerem i mecenasem wystawy „Zbliżenie na SZKŁO” jest Pod Ciśnieniem – powered by OKRE Development. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Rektor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Dziekan Wydziału Ceramiki i Szkła. Wystawa została włączona do cyklu wydarzeń  European Glass Festiwal.

Zapraszamy!